11.12.2018 19:10

V sobotu 8.12. proběhl ve Vínku v Mokré Hoře Vánoční punč a minijarmark, kde jsme mimo jiné prodávali i keramické výrobky dětí z naší mateřské školky. Výtěžek z prodeje činí 430 Kč a školka jej využije k zakoupení nějakého vánočního dárku pro děti, nové hračky či hry. Minijarmark pořádáme především pro setkání všech místních a přátel, a rádi jsme se tam s některými z vás rodičů i dětí potkali.

Za pořadatele Iva Tůmová

09.12.2018 22:12

Moc děkujeme všem rodičům a dětem, kteří vybrali, nachystali a zabalili dárky pro děti do sbírky "Krabice od bot"!

Jedná se o již tradiční akci pořádanou Diakonií Českobratrské církve evangelické, která má za cíl dopřát krásné vánoce i dětem, které by jinak pod stromečkem třeba vůbec žádné dárky nenašly.

V naší školce se nakonec shromáždilo 23 dárkových krabic, které byly ve čtvrtek 6.12. doručeny do sběrného místa v Drásově, odkud poputují k dětem do dětských domovů v blízkém okolí. Věříme, že obdarovaným dětem přichystají pod stromečkem krásné překvapení! Všichni víme, že není nic krásnějšího než dětský úsměv a dětská radost. A také radost někoho obdarovat. Velké díky patří Monice Cobring, za to, že akci v naší školce iniciovala a zajistila odvoz dárků. Připojujeme pár obrázků dokumentujících převoz dárků.

Ještě jednou všem děkujeme a věříme, že příští rok se nás zapojí ještě více.

04.12.2018 21:33

Diakonie ČCE v Brně dnes ukončila sbírku "Krabice od bot" pro naplnění kapacity sběrných míst. Každopádně pokud máte ještě dárkové krabice nachystané, do školky je přineste, ideálně zítra - ve středu 5.12., maximálně ve čtvrtek 6.12. Sběrné místo máme zajištěno, i to, že se naše krabice dostanou k potřebným dětem. Moc děkujeme všem, kdo se zapojili!!
Pokud jste ale ještě krabici nestihli nachystat, poprosíme už nové nevytvářet. I dobrý úmysl se počítá a vaše pomoc najde uplatnění zase příští rok či při jiné akci.
Děkujeme!

22.11.2018 21:29

Vánoce se kvapem blíží, zapište si do diářů předvánoční akce, které pro děti i pro vás chystáme:

Ve středu 5.12. překvapí děti dopoledne přímo ve školce Mikuláš (akce bez účasti rodičů)

V pondělí 10.12. od 15:30 proběhne na Palackého náměstí za kostelem tradiční rozsvěcení řečkovického vánočního stromu a děti tam jako obvykle budou mít krátké vystoupení

Ve čtvrtek 13.12 od 16:30 Vás srdečně zveme do školky na vánoční tvoření s dětmi a společné vánoční setkání a posezení

20.11.2018 22:50

Připravte s dětmi dárkovou krabici od bot, která na vánoce potěší jiné dítě, které by jinak třeba žádný vánoční dárek nedostalo. Zapojte se do již sedmého ročníku sbírky "Krabice od bot", jejímž cílem je potěšit děti z chudších rodin. Princip je jednoduchý - 1/ rozmyslete si, jestli chcete obdarovat holku nebo kluka a jakého věku, 2/ vhodnými dárky pak naplňte krabici od bot 3/ zabalte ji do vánočního papíru a opatřete štítkem/samolepkou s udáním pohlaví a věku dítěte, pro které je dárek určen 4/ hotový dárek pak přineste nejpozději do čtvrtka 6. 12. 2018 do naší školky a my pak všechny dárky dopravíme do sběrného místa ÚMČ v Medlánkách, odkud na vánoce poputují k potřebným dětem.

Při balení dárku myslete na dítě, kterému má udělat radost. Ideálně by jej měla tvořit kombinace více různých věcí. Pokud například chcete darovat i kus oblečení, je vhodné jej doplnit i nějakou hračkou, blokem či pastelkami, sladkostmi a podobně. Věci by neměly být opotřebované, staré nebo špinavé. Spíše než množství krabic je důležitější kvalita obsahu každého jednotlivého dárku.

Letáček k akci

Více informací o sbírce na https://www.krabiceodbot.cz/

04.11.2018 18:48

Srdečně zveme všechny děti, rodiče, prarodiče, přátele i sousedy na již tradiční svatomartinský lampionový průvod v Mokré Hoře! Bude se konat ve čtvrtek 8. listopadu od 17.00 hodin. POZOR!!! Tento rok půjdeme jinou trasou! Sraz je v 17.00 na ulici Jandáskova u nového (fotbalového) hřiště a venkovní posilovny, ve směru na soběšickou lesní cestu. Nezapomeňte si své vlastnoručně vyrobené originální lampionky se svíčkami či žárovičkami! Těšíme se na vás!

01.11.2018 18:02

Obracíme se s prosbou na šikovné maminky nebo babičky, které by byly ochotné upéct perníčky či jiné dobroty jako odměnu pro děti na Svatomartinský průvod. Bude se konat ve čtvrtek 8. listopadu. Předem děkujeme a prosíme o informaci ve školce paním učitelkám. Děkujeme!

01.11.2018 17:58

Připomínáme rodičům, že v úterý 6. 11. od 8.30 proběhne vánoční fotografování! ...abyste si případně v úterý ráno s dětmi rezervovali více času na výběr garderoby, úpravu zevnějšku a vykouzlení úsměvu:)

22.10.2018 14:12

V pondělí 29. a v úterý 30. října bude školka uzavřena a to z důvodu řešení havárie vody.

22.10.2018 13:56

Podzimní tvoření s rodiči je o týden posunuto - bude se konat ve středu 31. 10., od 15.00 do 17.00 hodin. Srdečně zveme všechny rodiče, aby se společně s dětmi zapojili do výroby lampiónků na martinský průvod a dlabání dýní. S sebou si prosím doneste krabičky od sýrů (na lampionky), dýni, nůž, případně jiné vhodné náčiní na dlabání dýní. Těšíme se na setkání!

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Mateřská škola Brno